0
0

انرژی خورشیدی با الهام از طبیعت

62 بازدید

انرژی خورشیدی فتوولتائیک با تبدیل نور خورشید به الکتریسیته به دست می‌آید. محققان امپریال کالج لندن یک طرح جدید شبیه برگ ابداع کرده اند که کارایی بهره برداری از انرژی خورشیدی را افزایش می دهد. فناوری جدید برگ فتوولتائیک (PV-leaf) از مواد کم‌هزینه استفاده می‌کند و می‌تواند الهام‌بخش نسل بعدی فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر باشد.

این محققان از فناوری جدید فتوولتائیک (PV) الهام گرفته از برگ رونمایی کردند. فناوری جدید برگ فتوولتائیک (PV-leaf) می تواند الهام بخش نسل بعدی فناوری های انرژی های تجدیدپذیر باشد. مجموعه‌ای از آزمایش‌ها نشان داد یک برگ PV می‌تواند بیش از 10 درصد برق بیشتری در مقایسه با صفحه های خورشیدی معمولی تولید کند که تا 70 درصد از انرژی دریافتی خورشید را به محیط از دست می‌دهند. طرح جدید برگ مانند همچنین می تواند سالانه بیش از 40 میلیارد متر مکعب آب شیرین تولید کند.

این طراحی جدید نیاز به پمپ، فن، واحدهای کنترل و مواد متخلخل گرانقیمت را حذف کند و می تواند آب پاکیزه و انرژی حرارتی اضافی تولید کند و در عین حال باتغییرات دمای محیط و شرایط خورشیدی سازگار شود.

یک برگ گیاه معمولی از ساختارهای مختلفی ساخته شده است که آن را قادر می سازد از طریق فرآیندی به نام تعرق، آب را از ریشه گیاه به برگ ها برساند. ایده برگ PV با الهام از برگ‌های گیاه، فرآیند تعرق را تقلید می‌کند و به آب اجازه حرکت، توزیع و تبخیر می‌دهد. الیاف طبیعی از رگبرگ های گیاه تقلید می‌کند؛ در حالی که هیدروژل‌ها سلول‌های اسفنجی را شبیه‌سازی می‌کند. بنابراین یک برگ PV می‌تواند به طور موثر و مقرون به صرفه گرما را از سلول‌های PV خورشیدی حذف کند.

دکتر گان هوانگ، محقق افتخاری گروه مهندسی شیمی امپریال کالج لندن و نویسنده این مطالعه گفت: این طراحی نوآورانه ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای افزایش قابل‌توجه عملکرد صفحه های خورشیدی دارد و در عین حال مقرون‌به‌صرفه بوده و قابل اجرا است.

پروفسور کریستوس مارکیدس، رئیس آزمایشگاه فرآیندهای انرژی پاک و نویسنده این مطالعه گفت: اجرای این طرح نوآورانه می‌تواند به تسریع انتقال انرژی جهانی کمک کند و به حل دو چالش مهم جهانی یعنی نیاز به افزایش انرژی و آب شیرین بپردازد.

 

دوره های آموزش نصب و مدیریت نیروگاه های خورشیدی ما:

دوره جامع طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی

طراحی و نصب توربین بادی

مدیریت پروژه نیروگاه خورشیدی

دوره های آموزش تخصصی انرژی خورشیدی ما:

طراحی نیروگاه خورشیدی مگاواتی

طراح نیروگاه خورشیدی (فتوولتائیک) متصل به شبکه

دوره سولار ماینینگ

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

مطالب بیشتر:

پلی کریستالی | پنل خورشیدی پلی کریستالی | ویژگی ها

سلول های خورشیدی | انواع سلول های خورشیدی | Solar Cells

فتوولتائیک نسل سوم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3701
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انرژی خورشیدی با الهام از طبیعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.