0
0

کدام کشورهای اروپایی بیشترین انرژی خورشیدی را در سال 2022 اضافه کردند؟

100 بازدید

پس از یک سال رکوردشکنی دیگر، انرژی خورشیدی جهانی به اندازه کافی برق تولید خواهد کرد که بتواند 57 درصد از نیاز اتحادیه اروپا را در سال 2023 برآورده کند.

یک گزارش مهم جدید نشان می دهد که نصب پشت بام های خورشیدی در سال گذشته 49 درصد در سراسر جهان افزایش یافته است.

به گفته SolarPower Europe، انجمن تحت رهبری این قاره، افزایش پانل‌های پشت بام به 118 میلیارد وات (گیگاوات یا گیگاوات) برای تامین انرژی 36 میلیون خانه دیگر در سراسر جهان کافی بود.

انرژی خورشیدی در کل 45 درصد رشد کرد و به 1.2 تریلیون وات (تراوات یا TW) انرژی رسید که انرژی تجدیدپذیر را در مسیر تولید 1612 تراوات ساعت (TWh) برق در طول سال 2023 قرار داد. این معادل 57 درصد از کل انرژی اتحادیه اروپا است. تقاضای برق

Aristotelis Chantavas، رئیس SolarPower اروپا می‌گوید: «جهان دریافته است که بحران‌های سوخت فسیلی، بحران‌هایی هستند که هرگز از بین نمی‌روند.

«بیش از هر زمان دیگری، مردم در هر نقطه از جهان به انرژی خورشیدی روی می آورند. در سالی که با بحران انرژی و آب و هوا تعریف می‌شود ، امید خورشیدی همچنان می‌درخشد.»

این دهمین سال متوالی است که سولار رکورد نصب سالانه خود را شکست.

22 سال طول کشید تا جهان به ناوگان خورشیدی یک تراوات برسد. اما این گزارش پیش‌بینی می‌کند که ما می‌توانیم تا پایان دهه سالانه 1 TW خورشیدی نصب کنیم.

کشورهای اصلی خورشیدی کجا هستند؟

این گزارش نشان می‌دهد که کشورهایی بیش از هر زمان دیگری «رقیب‌های واقعی خورشیدی» هستند.

در سال 2022، تعداد کشورهای اصلی خورشیدی – که به عنوان کشورهایی که حداقل 1 گیگاوات در سال نصب می کنند – از 12 به 26 افزایش یافت. این گزارش پیش بینی می کند تا سال 2025، بیش از 50 کشور سالانه بیش از 1 گیگاوات انرژی خورشیدی نصب کنند.

کشورهای اروپایی 12 وزنه سنگین خورشیدی را تشکیل می دهند که در راس آنها اسپانیا، آلمان، لهستان، هلند و ایتالیا قرار دارند.

توسعه خورشیدی لهستان انتظارات را پشت سر گذاشته است. این بیشتر به دلیل افزایش سیستم‌های کوچک « پروازکننده » روی پشت بام است که به صاحبان خانه امکان می‌دهد برای تولید و همچنین مصرف انرژی پاداش دریافت کنند.

در اینجا لیست کامل 26 نیروی خورشیدی اصلی که بر اساس میزان انرژی خورشیدی اضافی نصب شده در سال گذشته رتبه بندی شده اند:

 1. چین
 2. ایالات متحده
 3. هندوستان
 4. برزیل
 5. اسپانیا
 6. آلمان
 7. ژاپن
 8. لهستان
 9. هلند
 10. استرالیا
 11. کره جنوبی
 12. ایتالیا
 13. فرانسه
 14. تایوان
 15. شیلی
 16. دانمارک
 17. ترکیه
 18. یونان
 19. آفریقای جنوبی
 20. اتریش
 21. انگلستان
 22. مکزیک
 23. مجارستان
 24. پاکستان
 25. اسرائيل
 26. سوئیس

چه چیزی جلوی انقلاب خورشیدی را می گیرد؟

انرژی خورشیدی یک انتخاب آشکار در انتقال انرژی است – اما همه چیز دریانوردی ساده نیست. 20 کشور از 26 کشور مهم خورشیدی، تنگناهای شبکه را به عنوان یک مانع کلیدی برای توسعه خورشیدی خود گزارش می دهند.

این گزارش نشان می‌دهد که ظرفیت محدود شبکه و فقدان انعطاف‌پذیری یا ذخیره‌سازی در سیستم‌های برق ملی، خطری حیاتی برای انتقال جهانی خورشیدی ایجاد می‌کند.

مایکل اشملا، مدیر بخش هوش بازار در سولار پاور اروپا می‌گوید: «شبکه‌ها و انعطاف‌پذیری غول خفته انتقال انرژی هستند – و غول در حال بیدار شدن است.

ما در حال نصب مقادیر عظیمی از انرژی خورشیدی هستیم و باید بتوانیم در صورت نیاز از آن استفاده کنیم. دولت‌ها در سراسر جهان باید ارتقای زیرساخت‌های برق و ذخیره‌سازی خود را یک اولویت سیاسی قرار دهند.»

 

منبع:

https://www.euronews.com/green/2023/06/13/spain-germany-poland-which-european-countries-added-the-most-solar-power-in-2022

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3535
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کدام کشورهای اروپایی بیشترین انرژی خورشیدی را در سال 2022 اضافه کردند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.