0
0

کاهش ۴۸ درصدی استقرار تاسیات خورشیدی تسلا به دلیل تاخیر در واردات قطعات

89 بازدید

بر اساس داده‌های پیشین در خاطر داریم که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرده بودکه انتظار دارد این شرکت در سه ماهه اول سال 2021 به کمبود قطعاتی که باعث محدود شدن پیشرفت کسب و کار خورشیدی آن می‌ شود، رسیدگی کند، زیرا میزان نصب‌ نیروگاه ها و تأسیسات خورشیدی نسبت به سال قبل خود 48 درصد کاهش یافته بود.

اما جالب است که تسلا  حدود 92 مگاوات انرژی خورشیدی در سه ماهه اول 2021 اضافه کرد اما این میزان در سه ماهه اول 2022 به 48 مگاوات کاهش یافت که نشان دهنده دومین ( و بدترین) سه ماهه کاری شرکت از تاریخ استقرار تاسیات و سازه های مربوط به انرژی خورشیدی و پایین ترین رقم نصب آن از سه ماهه دوم 2020 بود.

باید گفت با اینکه در سال 2021 حدود 85 مگاوات به تأسیسات و نیروگاه های انرژی خورشیدی افزوده شد،  حدود 44 درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافت.

با تمام شرایط موجود تسلا بدون مشخص کردن اینکه کدام قطعات تحت تأثیر شرایط قرار گرفته‌اند، اظهار کرد، کاهش سال به سال به دلیل «تأخیر واردات خارج از کنترل ما نسبت به برخی از اجزای سیستم‌های خورشیدی» بوده است.

به گفته Zachary Kirkhorn، مدیر مالی تسلا، تجارت انرژی تسلا همچنان تحت تأثیر شرایط کلان قرار گرفته، که شدیدتر از تجارت خودروی شرکت است. به عبارتی محصولات ذخیره سازی، نیاز به تامین تراشه و فرآیندهای واردات جدید بر تامین قطعات خاصی برای سیستم های خورشیدی را تحت تاثیر گذاشته است که در حجم خورشیدی برای سه ماهه منعکس می شود.

بر اساس تحقیقات اخیر از انرژی خورشیدی، در حالی که رکورد 4.2GWdc خورشیدی مسکونی در ایالات متحده در سال 2021 نصب شد، افزایش قیمت قطعات و مشکلات زنجیره تامین در طول سال بدتر شد، به طوری که بازیگران صنعت در سه ماهه چهارم در دسترس بودن ماژول های فشرده را تجربه کردند و تا سال 2022 نیز این بحث ادامه دارد.

از زمان انتشار داده‌ها و در واقع پس از اینکه وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد در مورد دور زدن تعرفه‌های ضد دامپینگ و جبران‌کننده (AD/CVD) توسط سازندگان در کامبوج، مالزی، تایلند و ویتنام تحقیق خواهد کرد، شرکت‌ های خورشیدی ایالات متحده تحت تأثیر لغو و تأخیر گسترده عرضه ماژول‌ها قرار گرفته‌اند.

علیرغم تأثیر کمبود قطعات در سه ماهه اول، ماسک اعلام کرد:

«ما انتظار داریم باتری ها و انرژی خورشیدی نیز امسال رشد خوبی داشته باشند».

به نقل از ساینس دیلی، استقرار محصول سقف خورشیدی تسلا، که ماژول های انرژی خورشیدی را مستقیماً در کاشی های سقف ادغام می کند، در سه ماهه اول سال به رشد خود ادامه داد، اما هیچ رقم خاصی برای نصب ارائه نشد.

با این حال، ذخیره انرژی تسلا در سه ماهه اول سال به سال 90 درصد افزایش یافته است، زیرا این شرکت 846 مگاوات ساعت اضافه کرده است، که این رشد عمدتاً ناشی از تقاضا برای باتری خانگی Powerwall است.

سخنگوی این شرکت گفت که با توجه به تقاضای ذخیره سازی باتری در حال حاضر به میزان قابل توجهی از ظرفیت رشد (به دلیل چالش های زنجیره تامین در حال انجام) محدود شده است.

لازم به ذکر است که درآمد بخش تولید و ذخیره انرژی تسلا در سه ماهه اول با 25 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 616 میلیون دلار آمریکا رسید.

 

منبع:kqeducationgroup

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=2049
اشتراک گذاری:
ایمان حسن خانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کاهش ۴۸ درصدی استقرار تاسیات خورشیدی تسلا به دلیل تاخیر در واردات قطعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.