0
0

نیروگاه های شناور فتوولتاییک

222 بازدید

☀️موارد بسیار مهمی در خصوص نیروگاه های شناور فتوولتاییک وجود دارد که باید در نظر گرفت:

• بسیاری از کشورها به دلیل نبود زمین کافی و مناسب برای نیروگاه های فتوولتاییک اقدام به احداث نیروگاه های شناور( که پر هزینه نیز هستند) کرده اند.

• حتما باید در آب های آرام نصب شوند بنابراین بهترین آب ها برای احداث این نیروگاه ها می تواند آب پشت سدها، دریاچه های آرام، کانالهای بزرگ آب روان و غیر پاششی و… باشد و امکان نصب در سواحل بدون موج شکن وجود ندارد چرا که موج ها نیروگاه را از بین خواهد برد.

• وقتی این نیروگاه ها بر روی آب پشت سدها احداث می شود باعث جلوگیری از تابش خورشید بر آب و کاهش تبخیر آب پشت سد می شود.

• با توجه به اینکه پشت پنل ها با فاصله ای به سطح آب نزدیک است، تلفات حرارتی نیروگاه کاهش پیدا کرده و به نسبت نصب همان نیروگاه در خشکی، مقدار انرژی الکتریکی تولیدی نیروگاه بیشتر خواهد بود. این اختلاف بصورت متوسط بین 2.5 تا 15 درصد گزارش شده است.

• دقت شود در مناطقی که دمای هوا بالاست، و طبیعتا با وجود آب، رطوبت نیز مقدار بالایی خواهد بود، احتمال رخ دادن پدیده PID بسیار زیاد می باشد که بایستی این مورد را در خرید تجهیزات و حتی در مرحله امکان سنجی احداث نیروگاه، بررسی کرد.

• ترجیحا در آب های شیرین نصب شوند چرا که خوردگی سازه های بتنی و فلزی مهار کننده فونداسیون اصلی نیروگاه، مشکل ساز خواهد شد. اگرچه معمولا پنل ها بر روی سازه های پلاستیکی سوار می شوند ولی مهار کلی نیروگاه با سازه های فلزی و بتنی انجام می شود . نهایتا هزینه های تعمیر و نگهداری در این نیروگاه ها بسیار بالاتر از نیروگاه های بر روی زمین است.

🔵🔴🔵🔴🔵🔴🔵🔴
🔆 کارگروه انرژی خورشیدی
🎓 آکادمی انرژی خورشیدی مازندران
📷 اینستاگرام

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=2694
اشتراک گذاری:
ایمان حسن خانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نیروگاه های شناور فتوولتاییک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.