0
0

نوآوری در انرژی باد

80 بازدید

نوآوری در انرژی باد

ردیف‌هایی از توربین‌های بادی در حال چرخش، هنگام رانندگی در بزرگراه، عکس‌هایی را به‌طور جدی در اینستاگرام ایجاد می‌ کنند. نکته مهم در ارتباط با این توربین های بادی این است که  این توربین ها انرژی پاک را فقط از طریق چرخش تیغه های خود تولید می کنند.

تبدیل باد قابل دسترس به الکتریسیته به طرز شگفت انگیزی نوآورانه است، با این حال پیشرفت ها در زمینه انرژی باد جذابیت بسیاری دارد.

در حال حاضر، یکی از شرکت های اسپانیایی در حال برداشتن پره‌ ها از توربین‌ ها با بهره‌ گیری از یک اثر آیرودینامیکی به نام گردابه است که الگویی از گرداب‌ های چرخان تولید می‌ک ند. این فناوری جدید مزیت‌های متعددی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نهمود:

– هزینه ساخت پایینتر، باید گفت  هزینه این سیستم مدرن حدود 50 درصد کمتر از هزینه ساخت توربین‌ های چرخان سنتی است

– بی‌ صدا بودن این توربین ها، صدای این توربین ها نسبت به توربین های سنتی بسیار پایین است (از افرادی که در نزدیکی مزرعه بادی زندگی می‌کند در مورد سروصدا میتوان سؤال کرد!

– ایمن تر بودن این توربین های بادی مدرن برای پرندگانی که در نزدیکی آنها پرواز می‌کنند.

در حال حاضر، تولیدکنندگان دیگری نیز به ساخت توربین های مدرن پرداخته اند از اینرو این توربین ها در حال افزایش هستند. بعنوان مثال، یکی دیگر از این نوع توبین هاتوربین بادی هوابرد ماکانی  است که یک توربین بادی پرنده می‌باشد و در ارتفاعات 1000 فوتی کار کرده و در جو حرکت می‌کند تا به منابع بادی قوی‌ تر و سازگارتر دسترسی پیدا کند.

همچنین این توربین بادی می تواند در آب های فراساحلی مستقر شود که هر دوی این مزیت ها ها منجر به افزایش فوق العاده در تولید انرژی بادی می شود.

علاوه بر این، شرکت دیگری در حال ارسال پوسته های پر از هلیوم و قابل باد کردن به جو است. این امر اجازه می دهد تا توربین به بادهای قوی تر و پایدارتر از بادهای روی زمین دسترسی پیدا کند. این سازه های بالون مانند می توانند هزینه های انرژی را تا 65 درصد کاهش دهند و می توان آنها را به سرعت نصب کرد.

اما در مورد موقعیت هایی در سطح زمین که باد نمی وزد چطور؟ در‌واقع توربین های بادی در این قسمت‌ها چگونه کار می کنند؟ باید گفت، ماشینی به نام Wind Harvester از هر دو سرعت باد زیاد و کم برق تولید می کند. سازندگان Wind Harvester امیدوارند روزی دستگاه های خود را برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر در مزارع و به طور بالقوه در خانه هایی که هدف آنها کربن خنثی باشد، داشته باشند.

در پایان باید ذکر کرد، بسیاری از این محصولات در مراحل توسعه هستند و در انتظار تامین مالی هستند، با این حال هر گامی برای بهبود منابع انرژی تجدیدپذیر و جایگزین در جهت درست برای یک سیاره پاکتر و سبزتر حرکت می کند.

:Sources
http://energy.gov/eere/wind/how-do-wind-turbines-work
http://www.wired.com/2015/05/future-wind-turbines-no-blades/
https://www.youtube.com/watch?v=79aARWPalt4
http://www.treehugger.com/renewable-energy/makani-airborne-wind-turbine-gets-3-million-energy-department-grant.html
http://www.treehugger.com/wind-technology/inflatable-high-altitude-wind-turbine-may-produce-double-power-half-cost.html
http://www.treehugger.com/wind-technology/new-wind-turbine-design-generate-power-low-winds.html
https://justenergy.com/blog/a-promising-future-for-clean-energy-innovations-in-alternative-power-sources/

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=1872
اشتراک گذاری:
ایمان حسن خانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نوآوری در انرژی باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.