0
0

منابع انرژی تجدیدپذیر برای اولین بار بیشتر از زغال سنگ برق تولید کردند

91 بازدید

منابع انرژی تجدیدپذیر برای اولین بار بیشتر از زغال سنگ برق تولید کردند اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در ماه مارس اعلام کرد که منابع انرژی تجدیدپذیر برای اولین بار در سال گذشته بیش از زغال سنگ برق تولید کردند.

انرژی بادی و خورشیدی 14 درصد از برق تولیدی ایالات متحده را در سال 2022 با سایر انرژی های تجدیدپذیر (از جمله آبی، زیست توده و زمین گرمایی) تولید کردند که 7 درصد اضافی را تولید کردند. زغال سنگ 20 درصد از تولید برق و گاز متان 39 درصد تولید شده است.

گرگوری وتستون، رئیس و مدیر عامل شورای آمریکایی انرژی های تجدیدپذیر، گفت: «این رشد پررونق عمدتاً توسط اقتصاد هدایت می شود. طی دهه گذشته، هزینه یکسان سازی شده انرژی بادی 70 درصد کاهش یافته است، در حالی که هزینه یکسان شده انرژی خورشیدی تا 90 درصد کاهش یافته است.

در حالی که چالش‌های مربوط به ساخت خطوط انتقال لازم برای انتقال برق تولید شده توسط باد و خورشید به شبکه، اقتصاد انرژی‌های تجدیدپذیر در حال روشن شدن است. وتستون گفت: «انرژی های تجدیدپذیر اکنون مقرون به صرفه ترین منبع برق جدید در بسیاری از نقاط کشور است.

مطالب بیشتر:

انرژی های تجدیدپذیر چالش‌ها و فرصت‌ها برای پایداری محیط زیست

طراحی و نصب توربین بادی

 

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3524
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد منابع انرژی تجدیدپذیر برای اولین بار بیشتر از زغال سنگ برق تولید کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.