0
0

مزرعه خورشیدی آمازون

86 بازدید

آمازون بزودی بزرگترین مزرعه خورشیدی خود را احداث می‌کند

بر اساس داده های منتشر شده، همزمان با روز جهانی زمین، آمازون از سرمایه‌گذاری‌ در 37 پروژه جدید تولید انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد. این شرکت قصد دارد ظرفیت‌ تولید انرژی تجدیدپذیر را تا 30 درصد افزایش دهد. به طور دقیق‌تر، قرار است با این رویکرد تولید انرژی از منابع پاک را از 12.2 گیگاوات به 15.7 گیگاوات برساند.

باید گفت، سرمایه گذاری کاملا گسترده ای در زمینه منابع انرژی تجدید‌پذیر انجام داده است و اکنون قصد دارد منابع خورشیدی و بادی تولید انرژی را به‌زودی افتتاح نماید.

به گفته آمازون این سرمایه‌گذاری‌ها سبب می‌شوند تا سال 2025 و پنج سال زودتر از برنامه‌های گذشته، انرژی تمام فعالیت‌ های این مجموعه از طریق منابع جدید انرژی تأمین شود. آخرین پروژه‌های جدید تأمین انرژی تجدید‌پذیر آمازون در کشورهای مختلفی از جمله کانادا، آمریکا، هند، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، ژاپن و امارات متحده عربی واقع شده‌اند. یک مزرعه خورشیدی بزرگ 500 مگاواتی نیز در تگزاس وجود دارد که متعلق به آمازون است.

در سال‌های گذشته منابع انرژی تجدیدپذیر از اهمیت فراوانی برخوردار شده‌اند و با پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با انژزی خورشیدی و انرژی های تجدید پذیا شرکت‌های بیشتری (از جمله پاناسونیک) به فکر سرمایه‌گذاری در منابع تولید انرژی تجدید‌پذیر باشند.

* آمازون و منابع انرژی تجدید‌پذیر تازه

به نقل از سانس دیلی،  آمازون تاکنون روی 310 پروژه مشابه در 19 کشور مختلف سرمایه‌گذاری کرده که واقعا تحسین‌برانگیز است. اگر این پروژه‌ها به طور کامل تکمیل شود، می‌توانند برق 3.9 میلیون خانه را تأمین کنند. به لطف این پروژه‌ها، انرژی زیادی تولید خواهد شد و همچنین هر سال از آزاد شدن 17.3 میلیون تن کربن جلوگیری می‌شود.

آمازون خیلی زودتر از برنامه‌های پیشین خود در حال نزدیک شدن به اهدافش است و این خبر خوبی محسوب می‌شود. به همین ترتیب آمازون در نظر دارد تا میزان کربن تولید شده از فعالیت‌های خود را تا سال 2030 به صفر برساند.

با توجه به افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر و به ویژه انرژی خورشیدی در کشور، چشم انداز بسیار خوبی برای اشتغال در این زمینه فراهم شده است. در همین راستا، داشتن مدرک فنی و حرفه ای در این زمینه نیز بسیار موثر می باشد. آکادمی مازند سولار پیشرو در تعلیم مفاهیم انرژی های تجدید پذیر و نصب و راه اندازی نیروگاههای خورشیدی، با ارایه مدرک رسمی فنی و. حرفه ای بهترین همراه علاقه مندان این زمینه جهت ورود به بازار کار می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=2088
اشتراک گذاری:
ایمان حسن خانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مزرعه خورشیدی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.