0
0

مزایا و چالش های انرژی باد

62 بازدید

چالش های انرژی باد | انرژی باد مزایای بسیاری را ارائه می دهد، که توضیح می دهد که چرا یکی از منابع انرژی با رشد سریع در جهان است. برای گسترش بیشتر قابلیت‌های انرژی بادی و مزایای جامعه، محققان در تلاش هستند تا به چالش‌های فنی و اجتماعی-اقتصادی در حمایت از آینده برق کربن‌زدایی‌شده رسیدگی کنند.

مزایای نیروی باد:

انرژی بادی مشاغل پردرآمد ایجاد می کند. بیش از 120000 نفر در صنعت بادی ایالات متحده در تمام 50 ایالت مشغول به کار هستند و این تعداد همچنان در حال افزایش است. طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، تکنسین های خدمات توربین بادی دومین شغل با رشد سریع ایالات متحده در دهه اخیر هستند. صنعت بادی با ارائه فرصت های شغلی از تولیدکننده تیغه تا مدیر دارایی، پتانسیل حمایت از صدها هزار شغل دیگر را تا سال 2050 دارد.

نیروی بادی یک منبع داخلی است که رشد اقتصادی ایالات متحده را قادر می سازد. در سال 2022، توربین‌های بادی فعال در هر 50 ایالت، بیش از 10 درصد از کل خالص انرژی کشور را تولید کردند. در همان سال، سرمایه گذاری در پروژه های جدید بادی 20 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده اضافه کرد.

نیروی باد یک منبع انرژی پاک و تجدیدپذیر است. توربین‌های بادی انرژی باد را با استفاده از نیروی مکانیکی برای چرخاندن ژنراتور و ایجاد الکتریسیته مهار می‌کنند. باد نه تنها منبعی فراوان و تمام نشدنی است، بلکه برق را بدون سوزاندن هیچ گونه سوخت یا آلودگی هوا نیز تامین می کند. باد همچنان بزرگترین منبع انرژی تجدیدپذیر در ایالات متحده است که به کاهش اتکای ما به سوخت های فسیلی کمک می کند. انرژی باد به جلوگیری از انتشار 329 میلیون تن دی اکسید کربن در سال کمک می کند – معادل 71 میلیون خودرو به میزان انتشار گازهای گلخانه ای که همراه با سایر انتشارات جوی باعث باران اسیدی، مه دود و گازهای گلخانه ای می شود.

انرژی بادی به نفع جوامع محلی است. پروژه‌های باد هر سال حدود 1.9 میلیارد دلار در پرداخت مالیات ایالتی و محلی و پرداخت اجاره زمین ارائه می‌کنند. جوامعی که انرژی بادی را توسعه می دهند می توانند از درآمد اضافی برای صرف بودجه مدارس، کاهش بار مالیاتی بر صاحبان خانه و پرداختن به پروژه های زیرساختی محلی استفاده کنند.

انرژی باد مقرون به صرفه است. توربین‌های بادی در مقیاس زمینی، یکی از ارزان‌ترین منابع انرژی موجود امروزی را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، رقابت پذیری هزینه انرژی بادی با پیشرفت در علم و فناوری انرژی بادی همچنان بهبود می یابد.
توربین های بادی در تنظیمات مختلف کار می کنند. تولید انرژی بادی به خوبی در مناظر کشاورزی و کار چند منظوره مناسب است. انرژی باد به راحتی در مناطق روستایی یا دورافتاده، مانند مزارع و مزارع و یا جوامع ساحلی و جزیره ای، جایی که منابع بادی با کیفیت بالا اغلب یافت می شود، ادغام می شود.

چالش های نیروی باد:

نیروی باد باید با سایر منابع انرژی کم هزینه رقابت کند. هنگام مقایسه هزینه انرژی مرتبط با نیروگاه های جدید، پروژه های بادی و خورشیدی اکنون از نظر اقتصادی رقابتی تر از تأسیسات گازی، زمین گرمایی، زغال سنگ یا هسته ای هستند. با این حال، پروژه‌های بادی ممکن است در برخی مکان‌هایی که به اندازه کافی بادخیز نیستند، مقرون به صرفه نباشند. فناوری نسل بعدی، پیشرفت‌های تولید، و درک بهتر فیزیک نیروگاه‌های بادی می‌تواند به کاهش بیشتر هزینه‌ها کمک کند.

مکان های باد ایده آل اغلب در مکان های دور افتاده هستند. برای رساندن برق از مزارع بادی به مناطق شهری، جایی که برای پاسخگویی به تقاضا مورد نیاز است، باید بر چالش‌های نصب غلبه کرد. ارتقاء شبکه انتقال کشور برای اتصال مناطق دارای منابع بادی فراوان به مراکز جمعیتی می‌تواند هزینه‌های توسعه انرژی بادی مبتنی بر زمین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. علاوه بر این، انتقال انرژی بادی دریایی و قابلیت‌های اتصال به شبکه در حال بهبود است.

توربین ها نویز تولید می کنند و زیبایی بصری را تغییر می دهند. مزارع بادی در مقایسه با نیروگاه های معمولی تأثیرات متفاوتی بر محیط زیست دارند، اما نگرانی های مشابهی هم در مورد سر و صدای تولید شده توسط پره های توربین و هم تأثیرات بصری بر چشم انداز وجود دارد.

گیاهان بادی می توانند بر حیات وحش محلی تأثیر بگذارند. اگرچه پروژه های بادی از نظر تأثیرات حیات وحش نسبت به سایر پیشرفت های انرژی در رتبه پایین تری قرار دارند، هنوز تحقیقات برای به حداقل رساندن تعاملات باد و حیات وحش مورد نیاز است. پیشرفت‌ها در فناوری‌ها، مکان‌یابی مناسب نیروگاه‌های بادی و تحقیقات زیست‌محیطی در حال انجام برای کاهش تأثیر توربین‌های بادی بر حیات وحش کار می‌کنند.

 

دوره های آموزش نصب و مدیریت نیروگاه های خورشیدی ما:

دوره جامع طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی

طراحی و نصب توربین بادی

مدیریت پروژه نیروگاه خورشیدی

دوره های آموزش تخصصی انرژی خورشیدی ما:

طراحی نیروگاه خورشیدی مگاواتی

طراح نیروگاه خورشیدی (فتوولتائیک) متصل به شبکه

دوره سولار ماینینگ

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

مطالب بیشتر:

پنل خورشیدی قابل حمل | پنل خورشیدی قابل حمل چیست | Portable PV Panel

فناوری زمین گرمایشی | فناوری نوین زمین گرمایشی ۳.۵ مگاوات برق تولید کرد

روش هایی برای بهبود عملکرد توربین بادی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3698
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مزایا و چالش های انرژی باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.