0
0

صنعت خورشیدی | 6 چیزی که درباره انرژی خورشیدی نمی دانستید

69 بازدید

صنعت خورشیدی به سرعت در حال تغییر است زیرا رشد بی سابقه ای را تجربه می کند. در اینجا 6 حقیقت وجود دارد که ممکن است شما را در مورد این منبع قدرت که به طور فزاینده ای محبوب می شود شگفت زده کند.

1.انرژی خورشیدی فراوان ترین منبع انرژی روی زمین است 

173000 تراوات انرژی خورشیدی به طور مداوم به زمین برخورد می کند. این بیش از 10000 برابر کل مصرف انرژی در جهان است.

2. اولین سلول خورشیدی سیلیکونی:

پیش ساز همه دستگاه های خورشیدی، توسط آزمایشگاه های بل در سال 1954 ساخته شد. نیویورک تایمز در صفحه اول شماره 26 آوریل 1954 خود ، نقطه عطف را اعلام کرد، “آغاز یک عصر جدید، که در نهایت منجر به تحقق یکی از عزیزترین رویاهای بشر – استفاده از انرژی تقریباً بی حد و حصر خورشید برای استفاده در تمدن شد.

3. صنعت فضایی اولین پذیرنده فناوری خورشیدی بود:

در دهه 1950، صنعت فضایی شروع به استفاده از فناوری خورشیدی برای تأمین انرژی در فضاپیما کرد. ونگارد 1 – اولین ماهواره زمین مصنوعی با انرژی سلول های خورشیدی – قدیمی ترین ماهواره ساخته دست بشر در مدار باقی می ماند – با بیش از 6 میلیارد مایل ثبت نام.

4. امروزه تقاضا برای انرژی خورشیدی در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است:

مقدار برق خورشیدی نصب شده در ایالات متحده در طول هشت سال گذشته بیش از 23 برابر افزایش یافته است – از 1.2 گیگاوات (GW) در سال 2008 به 27.4 گیگاوات در پایان سال 2015 تخمین زده شده است . به گفته انجمن صنایع انرژی خورشیدی، این انرژی برای تامین انرژی معادل 5.4 میلیون خانه متوسط ​​آمریکایی کافی است. ایالات متحده در حال حاضر سومین بازار بزرگ خورشیدی در جهان است و در جایگاه دوم قرار دارد.

5. با ادامه کاهش قیمت ها، انرژی خورشیدی به طور فزاینده ای به یک انتخاب انرژی اقتصادی برای صاحبان خانه و مشاغل آمریکایی تبدیل می شود:

با این حال، بزرگترین مانع برای انرژی خورشیدی مقرون به صرفه، هزینه های نرم است – مانند مجوز، منطقه بندی و اتصال یک سیستم خورشیدی به کمربند برق. به طور متوسط، فرآیندهای مجوز و بازرسی محلی بیش از 2500 دلار به کل هزینه یک سیستم انرژی خورشیدی اضافه می کند و تکمیل آن می تواند تا شش ماه طول بکشد. برنامه هزینه‌های نرم SunShot Initiative برای سریع‌تر و ارزان‌تر کردن آن برای خانواده‌ها و کسب‌وکارها کار می‌کند.

6. صحرای موهاوی کالیفرنیا محل تأسیسات انرژی خورشیدی ایوانپا، بزرگترین نیروگاه انرژی حرارتی خورشیدی در جهان است:

این دستگاه از فناوری متمرکز انرژی خورشیدی (CSP) برای متمرکز کردن 173500 هلیواستات، که هر کدام شامل دو آینه است، روی بویلرهای واقع در سه برج برق استفاده می کند. این نیروگاه که در سال 2014 راه اندازی شد، ظرفیت ناخالص 392 مگاوات (MW) دارد. فناوری CSP از این نظر منحصر به فرد است که اجازه می دهد تا انرژی خورشیدی برای استفاده پس از غروب خورشید ذخیره شود – تمرکز کلیدی برای تلاش های تحقیق و توسعه اخیر ما – که برخی از نگرانی ها در مورد تحویل انرژی خورشیدی در زمان و مکان مورد نیاز را برطرف می کند. اکثر.

پروژه های ما در زمینه انرژی خورشیدی را در نقشه پروژه Sunshot Initiative کاوش کنید و در مورد مبانی انرژی خورشیدی مطالعه کنید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3639
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد صنعت خورشیدی | 6 چیزی که درباره انرژی خورشیدی نمی دانستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.