0
0

صرفه جویی در مصرف آب تا انرژی پاک

229 بازدید

صرفه جویی در مصرف آب تا انرژی پاک این فناوری در حال حاضر در کشورهای آسیایی که زمین رایگان کمیاب و گران است، رایج است، اما اکنون در سایر نقاط جهان در حال گسترش است.

تولید الکتریسیته مقادیر زیادی از زمین را مصرف می کند و اغلب مقادیر زیادی از انتشارات گرمایش آب و هوا را ایجاد می کند.

اما اگر نیازی نداشت چه؟

پنل های خورشیدی شناور مفهومی ساده هستند اما می توانند پاسخی برای این مشکلات ارائه دهند – و همزمان از تبخیر آب جلوگیری کنند.

سلول‌های فتوولتائیک به جای اشغال زمینی که می‌تواند برای کشاورزی یا ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد، به قایق‌های روی بدنه‌های آبی متصل می‌شوند. آنها به عنوان نوعی درپوش نیز عمل می کنند و تبخیر را تقریباً به صفر کاهش می دهند – یک امتیاز در مناطقی که اغلب تحت تأثیر خشکسالی قرار می گیرند.

و از آنجایی که آب پنل‌های خورشیدی را خنک نگه می‌دارد، می‌توانند انرژی بیشتری نسبت به زمین تولید کنند، جایی که با گرم شدن، کارایی کمتری دارند.

با توجه به محبوبیت در سراسر آسیا ، اکنون تعداد نصب هایی مانند این در ایالات متحده در حال افزایش است.

خورشیدی شناور در ایالات متحده شاهد رونق است

کریس بارتل مدیر فروش و بازاریابی شرکت خورشیدی شناور Ciel & Terre است که تاکنون 270 پروژه در 30 کشور ساخته است.

«آسیا، به ویژه کشورهای جزیره ای مانند ژاپن و تایوان، بسیار مشتاق خورشیدی شناور بودند، زیرا آنها زمین زیادی برای نصب خورشیدی روی زمین در مقیاس بزرگ نداشتند. بنابراین این بازار سریع‌ترین رشد ما بوده و همچنان سریع‌ترین بازار در حال رشد ما است.»

او می‌افزاید که فضای محدود در خشکی اکنون دیگر کشورها را به بررسی این فناوری سوق می‌دهد.

«اینجا در ایالات متحده که زمین بیشتری داریم، چیزی که می بینیم این است که در آن جزایر با تراکم جمعیت در کالیفرنیا، در شمال شرقی و فلوریدا داریم، اینها بازارهای داغ اینجا در ایالات متحده هستند که دوباره زمین یا زمین ندارند. بارتل توضیح می دهد که زمین بسیار گران است.

یکی از بزرگترین مزارع خورشیدی شناور در ایالات متحده توسط Ciel & Terre در هلدزبورگ، کالیفرنیا ساخته شد. 4.8 مگاوات برق تولید می کند که برای تقریباً 3400 خانه کافی است.

مزرعه دیگری در نزدیکی شهر ویندزور، چهار سال پیش در بالای یک تصفیه خانه فاضلاب نصب شد.

بارتل در حالی که در مقابل تأسیسات ایستاده است، می گوید: «شما به یک حوضچه تصفیه فاضلاب نگاه می کنید.

و پشت سر من، یک منظومه خورشیدی شناور 1.8 مگاواتی را خواهید دید که Ciel & Terre حدود سه یا چهار سال پیش ساخته است. یکی از اولین‌ها اینجا در کالیفرنیا، یکی از اولین‌هایی که بیش از یک مگاوات اینجا در کالیفرنیا هستند.»

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3541
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد صرفه جویی در مصرف آب تا انرژی پاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.