0
0

سرمایه گذاری جدید آمازون

109 بازدید

آیا آمازون قصد سرمایه گذاری جدید در پروژه 3.5 گیگاواتی انرژی های تجدیدپذیر دارد؟

به گزارش منابع آگاه، شرکت بزرگ فناوری آمازون اخیرا 37 پروژه انرژی تجدیدپذیر جدید از جمله 26 پروژه جدید خورشیدی در مقیاس کاربردی را با مجموع 3.5 گیگاوات توان اضافی نسبت به مجموعه انرژی های تجدید پذیر 12.2 گیگاواتی خود به مجموعه اش اضافه کرده است.

در همین حال، هشت ساختار تاسیسات خورشیدی جدید روی پشت‌بام نیز، به سبد سرمایه گذاری انرژی های تجدیدپذیر این شرکت اضافه شده است که شامل پروژه هایی در ایالات متحده، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی می باشد.

باید گفت، مجموعه پروژه های جدید چیزی حدود 3.5 گیگاوات به سبد سهام آمازون اضافه می کند که اکثر آنها در ایالات متحده واقع اند و 23 پروژه جدید در 13 ایالت پراکنده شده اند.

در حال حاضر، آمازون 3.2 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر جدید در ایالات متحده اضافه کرده است که مجموع ظرفیت تجدیدپذیر خود در این کشور را به 10.4 گیگاوات رسانده است.

این شرکت همچنین سرمایه‌گذاری‌های خود را در پروژه‌های ذخیره‌سازی خورشیدی با دو تأسیسات هیبریدی جدید در آریزونا و کالیفرنیا افزایش داده، به طوری که پروژه در آریزونا دارای 300 مگاوات انرژی خورشیدی همراه با ظرفیت 150 مگاوات ذخیره باتری و پروژه کالیفرنیا دارای جفت 150 مگاوات انرژی خورشیدی با توانایی 75 مگاوات ذخیره باتری خواهد بود.

حال آنکه، دو پروژه جدید خورشیدی فعلی ظرفیت ذخیره‌سازی انرژی آمازون را از 220 مگاوات به 445 مگاوات (یعنی دو برابر) افزایش می دهد.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، در این باره خاطر نشان کرد:

«اکنون 310 پروژه بادی و خورشیدی در 19 کشور داریم و سخت کار می کنیم تا به هدف خود یعنی تامین انرژی 100 درصدی کسب و کار خود از انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2025 دست یابیم. البته هدف رسمی شرکت دستیابی به این میزان در سال ۲۰۳۰ می‌باشد اما تلاشهای ما به دنبال محقق کردن این هدف ۵ سال زودتر است».

علاوه بر این، با اجرای این طرح از سوی آمازون اسپانیا با 314 مگاوات انرژی تجدیدپذیر که در سه مزرعه خورشیدی و دو مزرعه بادی تقسیم شده، دومین نیروگاه بزرگ را شاهد خواهد بود، در نتیجه مجموع انرژی در اسپانیا به 1.4 گیگاوات در 14 پروژه می رسد، در حالی که با اجرای این پروژه کشور همسایه (فرانسه) دومین مزرعه خورشیدی خود را خواهد دید و ظرفیت کل کشور به 38 مگاوات می رسد خواهد رسید.

در نهایت، شرکت آمازون فناوری خورشیدی روی پشت بام خود را در دبی با نصب 2.7 مگاوات خواهد افزود و هفت پروژه باقی مانده روی پشت‌بام نیز بین استرالیا، کانادا، هند و ژاپن با بیش از 5 مگاوات ظرفیت توزیع خواهد شد.

در دسامبر 2021، آمازون 2 گیگاوات از ظرفیت انرژی خورشیدی را بین 18 پروژه مختلف تجدیدپذیر در اسپانیا، ایتالیا و در پنج ایالت از ایالات متحده به مجموعه خود اضافه نمود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=2015
اشتراک گذاری:
ایمان حسن خانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سرمایه گذاری جدید آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.