0
0

روش هایی برای بهبود عملکرد توربین بادی

60 بازدید

بهبود عملکرد توربین بادی | انرژی های تجدیدپذیر ضروری است. در حالی که هیچ منبع تجدیدپذیری پاسخگوی تمام نیازهای انرژی ما نیست، انرژی باد ویژگی های خود را دارد. برخلاف خورشید، باد همیشه در همه جا هست. انرژی بادی در مقایسه با سایر اشکال تجدیدپذیر مقرون به صرفه شده است. با این حال، باد آنقدر که باید مقرون به صرفه نیست. تغییرپذیری باد باعث ایجاد محدودیت‌های شدید در طراحی ماشین‌های بادی می‌شود که جذب موثر آن از انرژی باد موجود را کاهش می‌دهد.

هدف Uprise Energy بهبود جذب انرژی باد از طریق استفاده و کاربرد چهار نوآوری است.

 1. پیش بینی باد

 2. انتقال سرعت متغیر

 3. ژنراتور سرعت ثابت

 4. برنامه ریزی پیچیده بارها و RPM

 5. درک دلایل محدودیت های ذکر شده در بالا برای درک راه حل ها مهم است.

 6. تغییرپذیری باد به دو صورت آشکار می شود. سرعت باد و جهت باد.

سرعت باد مزایا و مشکلاتی را ایجاد می کند. با افزایش سرعت باد، قدرت باد به طور چشمگیری افزایش می یابد. به عنوان مثال، باد 20 مایل در ساعت، 8 برابر باد 10 مایل در ساعت، و باد 30 مایل در ساعت، 27 برابر باد 10 مایل در ساعت قدرت دارد. این مثال اهمیت گرفتن انرژی باد با سرعت بالاتر را نشان می دهد. مشکل این است که باد ثابت نیست.

توافق جهانی وجود دارد که یک پره توربین بادی در یک رابطه معین با سرعت باد عملکرد بهینه ای خواهد داشت. بنابراین، از آنجایی که سرعت باد از 10 مایل در ساعت تا 30 مایل در ساعت تغییر می کند، مانند یک رگبار، پره ها و دور روتور باید در رابطه مستقیم با سرعت باد (سه برابر) تغییر کنند، یا دچار ناکارآمدی شوند.

متأسفانه، توربین‌های بادی معمولی به سرعت به تغییر سرعت باد واکنش نشان نمی‌دهند و بنابراین مقدار زیادی از انرژی وزش باد را جذب نمی‌کنند.

باد همیشه در یک جهت نمی وزد. کارایی یک ماشین بادی به روتور بستگی دارد که روتور به طور مربعی با باد روبرو شود، نه زاویه. باز هم، چرخاندن روتور به سمت باد زمان می برد و ممکن است قدرت وزش باد از بین برود.

مشکل پاسخ RPM تیغه توسط محدودیت دیگری در صنعت، RPM ژنراتور، تشدید می شود.

مشکل شبکه است. شبکه برق جهان 50 یا 60 هرتز جریان متناوب (AC) است. برای تولید برق و رساندن برق به شبکه AC، فرکانس دقیق باید رعایت شود.

یک ماشین بادی بزرگ معمولی باید برق AC را با ولتاژ و فرکانس ثابت به شبکه برساند. با سرعت‌های متغیر باد، دور روتور تغییر می‌کند و ولتاژ و فرکانس‌ها در نوسان خواهند بود، که نیاز به استفاده از ترانسفورماتورها و اینورترهای گران‌قیمت و ناکارآمد برای خالص‌سازی توان دارد تا شبکه قابل قبول باشد. به منظور حذف گیربکس های گران قیمت، سنگین و مستعد خرابی، ژنراتورها به صورت سفارشی با هزینه های زیاد ساخته می شوند. با این حال، صنعت از ژنراتورهای القایی آهنربای دائمی به عنوان جایگزین ضعیفی برای ژنراتور سنکرون AC برتر استفاده می کند، زیرا آنها نمی توانند RPM و فرکانس ثابت را حفظ کنند.

پیامدهای منفی برای استفاده از گیربکس، ترانسفورماتور، اینورتر و ژنراتور القایی سفارشی، هزینه های بالاتر، وزن، تلفات انگلی و ضریب قدرت ضعیف است که شرکت برق برای آن ارزش نیروی عرضه شده را تخفیف می دهد.

ضریب توان کمتر از 1.0 (واحد) نتیجه عدم تعادل بارهای خازنی در مقابل القایی است. هنگامی که یک ژنراتور کندتر یا سریعتر از فرکانس شبکه کار می کند، یک ضریب توان پیشرو یا عقب افتاده رخ می دهد. شرکت برق تولید KW را برای فاکتورهای توان کمتر از 1.0 تخفیف خواهد داد.

همه این پیامدهای منفی با سیستم Uprise Energy کاهش می یابد.

به منظور جلوگیری از نوسانات شدید ولتاژ و فرکانس، طراحان توربین بادی RPM روتور را محدود می کنند. این کار از طریق استفاده از ترمز و استال انجام می شود. اساساً، آنها به طور هدفمند از انرژی وزش باد از طریق تخلیه انرژی باد جلوگیری می کنند تا از سرعت بیش از حد جلوگیری کنند.

همه این محدودیت ها و محدودیت ها قابل کاهش است.

Uprise Energy، از طریق سالها تجربه، درک درستی از این محدودیت ها ایجاد کرده است، و یک سیستم نوآورانه و پیچیده را برای بهره برداری از تغییرات وزش باد توسعه داده است.

در حالی که Uprise Energy تعدادی ویژگی اضافی برای بهبود خروجی توربین بادی ایجاد کرده است، هدف این پروژه تمرکز بر روی سیستمی است که می تواند برای هر ماشینی، کوچک، متوسط یا بزرگ، جدید یا مقاوم سازی اعمال شود.

این سیستم به هر ماشین بادی اجازه می دهد:

 1. برای اینکه تیغه ها در دور بهینه خود بچرخند تا نسبت صحیح به سرعت باد را حفظ کنند

 2. برای راه اندازی ژنراتور سنکرون AC در ولتاژ و فرکانس شبکه بدون نیاز به ترانسفورماتور و اینورتر

 3. برای پیش بینی جهت، سرعت و مدت باد با استفاده از بادسنج لیزری

 4. برای تنظیم بار سیستم از طریق تحریک قابل برنامه ریزی ژنراتور AC.

 5. مزایای این سیستم جالب است.

 6. یک ماشین موجود می تواند تولید سالانه خود را افزایش دهد

 7. یک ماشین کوچکتر می تواند با هزینه کمتر جایگزین ماشین بزرگتر شود

 8. هزینه حمل و نقل، هزینه نصب کمتر خواهد بود

 9. حذف کامل ترانسفورماتورها، اینورترهای استاتیک، گیربکس ها و وزن

 10. هزینه های عملیاتی و نگهداری کمتر

 11. تلفات انگلی کمتر

 12. ماشین از نظر فنی ساده تر

 13. قابل برنامه ریزی برای بهینه سازی هر ماشین و رفتار آن در هر محیط باد

 14. قابل برنامه ریزی برای شرایط فصلی

 15. ویژگی های خاموش کردن

 16. بارهای دکل را کاهش دهید

 17. اجزای قفسه

 18. مولد هزینه کمتر

سیستم Uprise ترکیبی هوشمند از تجهیزات معمولی را با برنامه‌نویسی پیشرفته ترکیب می‌کند تا هر ماشین بادی را برای شرایط باد آماده کند و جذب انرژی باد را بهینه کند.

دوره های آموزش نصب و مدیریت نیروگاه های خورشیدی ما:

دوره جامع طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی

طراحی و نصب توربین بادی

مدیریت پروژه نیروگاه خورشیدی

دوره های آموزش تخصصی انرژی خورشیدی ما:

طراحی نیروگاه خورشیدی مگاواتی

طراح نیروگاه خورشیدی (فتوولتائیک) متصل به شبکه

دوره سولار ماینینگ

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

مطالب بیشتر:

توربین بادی | تعیین محل درست نصب توربین بادی | Wind Turbin

سلول های خورشیدی | انواع سلول های خورشیدی | Solar Cells

فتوولتائیک نسل سوم

منابع:

https://upriseenergy.com/

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3694
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد روش هایی برای بهبود عملکرد توربین بادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.