0
0

انرژی خورشیدی و بادی (مقایسه این دو انرژی)

317 بازدید

انرژی خورشیدی و بادی – باد و خورشید ضربه‌های سنگین انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. شغل ایجاد می کنند. آلودگی را کاهش می دهند. آنها نیرو را برای متراکم ترین جمعیت ها و روستایی ترین مناطق جهان تامین می کنند.

ما روی دو تولیدکننده برتر انرژی سبز شرط بندی می کنیم تا وابستگی خود را به سوخت های فسیلی قطع کنیم. اما آیا هر دوی آنها می توانند در مقابل غول های انرژی های تجدید ناپذیر ایستادگی کنند یا اینکه یک بخش سرمایه گذاری امیدوارکننده تری است؟ در اینجا نگاهی داریم به مزایا و معایب انرژی باد و خورشید.

انرژی باد چیست؟

باد از نظر فنی نوعی انرژی خورشیدی است. هنگامی که تابش خورشید سطح ناهموار زمین را گرم می کند، هوای گرم بالا می آید و هوای خنک ته نشین می شود. این تفاوت در فشار اتمسفر باد را ایجاد می کند که شکل جنبشی (مبتنی بر حرکت) انرژی است.

توربین های بادی این انرژی جنبشی را جذب می کنند. هنگامی که باد بر روی پره های توربین می وزد، ژنراتور آن انرژی پره دوار را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند – که سپس می تواند برای پمپاژ آب، خرد کردن دانه ها یا تامین برق خانه ها ، مشاغل و مدارس به نیرو تبدیل شود.

انرژی خورشیدی چیست؟

انرژی خورشیدی تابش خورشیدی است که به زمین می رسد. هنگامی که نور خورشید به سلول های فتوولتائیک (PV) درون پنل های خورشیدی برخورد می کند، این سلول ها تابش خورشید را به برق تبدیل می کنند.

مزایا و معایب انرژی بادی و خورشیدی

کدام منبع انرژی پایدار برای اقتصادهای محلی و ایالتی منطقی تر است؟ این اینفوگرافیک را ببینید که خوب و بد انرژی باد و خورشید را با هم مقایسه می کند.

کدام منبع انرژی سبز بهتر است؟

باد یک منبع انرژی کارآمدتر از خورشید است. در مقایسه با پنل های خورشیدی، توربین های بادی CO2 کمتری را به جو آزاد می کنند، انرژی کمتری مصرف می کنند و در کل انرژی بیشتری تولید می کنند. در واقع، یک توربین بادی می تواند همان مقدار برق در هر کیلووات ساعت تولید کند که حدود 48704 پنل خورشیدی .

اما ظرفیت عظیم تولید نیرو در توربین‌های بادی، انرژی باد را به یک برنده واضح تبدیل نمی‌کند. توربین های بادی یک درد چشم هستند. آنها فضای زیادی را اشغال می کنند. آنها می توانند به حیات وحش آسیب برسانند. آنها برای مناطق پرجمعیت مناسب نیستند، به این معنی که بیشتر در مناطق روستایی قرار دارند – دور از شهرهایی که بیشترین نیاز را به برق دارند.

برای مناطق حومه شهر یا شهری، پنل های خورشیدی گزینه کاربردی تری هستند. پنل های خورشیدی را می توان بر روی پشت بام ساختمان ها، مدارس و مشاغل نصب کرد. آنها را می توان با قیمت مناسب خریداری یا اجاره کرد. حتی ممکن است از آنها برای تولید نیرو برای سیستم های حمل و نقل پرسرعت آینده استفاده شود . به علاوه،  پنل‌های خورشیدی شفاف برای مقاوم‌سازی سقف‌ها، پنجره‌ها و حتی تلفن، لپ‌تاپ یا تبلت شما در حال توسعه هستند.

با وجود مزایای انرژی سبز، هنوز بحث پایداری اقتصادی آن وجود دارد. هم نیروی باد و هم انرژی خورشیدی در دهه گذشته به سرعت رشد کرده اند – اما آنها تنها درصد کمی از ظرفیت تولید انرژی جهان را تشکیل می دهند. برای اینکه باد و خورشید با نفت، زغال سنگ و گاز طبیعی رقابت کنند، محققان باید روشی عملی و مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی خود در زمانی که خورشید نمی‌تابد و باد نمی‌وزد پیدا کنند.

مطالب بیشتر:

انرژی خورشیدی و هسته ای (مقایسه این دو انرژی)

مونوکسید کربن چیست

سوخت های مصنوعی چه هستند؟

 

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3509
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انرژی خورشیدی و بادی (مقایسه این دو انرژی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.