0
0

انرژی باد | انرژی بادی چیست | wind energy

166 بازدید

انرژی باد | از اولین کشتی‌های مصر باستان، که توسط نسیم داغ صحرا برای عبور از نیل به حرکت در می‌آیند، تا آسیاب‌های بادی که برای اولین بار الهام‌بخش سروانتس برای شاهکارش، دن کیشوت، تا توربین‌های بادی امروزی بودند: تاریخ انرژی باد مملو از الهامات است.

چه در خشکی و چه در دریا، از همان سپیده دم، بشر از نیروی باد برای انجام اعمالی استفاده کرده است که تنها با قدرت بدنی غیرممکن بوده است. در خشکی، نیروی باد توسط آسیاب‌های بادی برای آسیاب کردن گندم یا پمپاژ آب از چاه‌های عمیق هدایت می‌شد. در دریا، باد بادبان‌های قایق‌ها و صنایع دستی در اندازه‌های مختلف را باد کرده است و به بشر این فرصت را می‌دهد که فراتر از آن سوی آبی بزرگ شگفت‌زده شود.

دون کیشوت، قهرمان شاهکار میگل دو سروانتس، احتمالاً یکی از چهره های تمام دوران نیروی باد است. همانطور که او آسیاب های بادی اسپانیا را به چالش می کشید، شوالیه خطاکار گواهی بر حضور تثبیت شده نیروی باد در اروپای قرن هفدهم بود. اگرچه زمان باید دو قرن قبل از پایان قرن نوزدهم به جلو می رفت، بشر ظرفیت مهار برق حاصل از تغییر فشار بین دو توده هوا را توسعه داد.

تکامل فناوری و نوآوری در توسعه انرژی بادی مؤثر بود و منجر به ایجاد توربین‌های بادی مدرن شد. بر اساس داده‌های گزارش سال 2019 که توسط آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) تهیه شده است، انرژی بادی در حال حاضر با 564 گیگاوات ظرفیت نصب‌شده در جایگاه دوم در میان منابع انرژی تجدیدپذیر قرار دارد و شمارش: انرژی بادی 5 درصد از تولید برق جهانی را تشکیل می‌دهد. ، رقمی که طی 10 سال گذشته دو برابر شده است.

دوره های آموزش نصب و مدیریت نیروگاه های خورشیدی ما:

دوره جامع طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی

طراحی و نصب توربین بادی

مدیریت پروژه نیروگاه خورشیدی

دوره های آموزش تخصصی انرژی خورشیدی ما:

طراحی نیروگاه خورشیدی مگاواتی

طراح نیروگاه خورشیدی (فتوولتائیک) متصل به شبکه

دوره سولار ماینینگ

درباره آکادمی مازند سولار

آکادمی مازند سولار یک مجوعه پیشرو در زمینه نصب و فروش پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه آموزش های حرفه ای در خصوص انرژی های تجدیدپذیر  است. هدف ما ارتقاء استفاده از انرژی‌های پاک و کاهش آلودگی هوا است. با تیمی متخصص و با تجربه ، ما برای ارائه راهکارهای انرژی‌های نوین و سازگار با محیط زیست آماده‌ایم. به ما بپیوندید و به یک آینده سبز و پرنشاط کمک کنید.

[وب‌سایت ما](mazandsolaracademy.ir) | تماس با ما:  09115607171 – 0113310544

مطالب بیشتر:

پلی کریستالی | پنل خورشیدی پلی کریستالی | ویژگی ها

کسب در آمد از انرژی پاک | گام برداری به سوی آینده پاک

مزارع بادی چه هستند | مزرعه بادی | wind farm

منابع:

https://www.enelgreenpower.com/learning-hub/renewable-energies/wind-energy

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mazandsolaracademy.ir/?p=3714
اشتراک گذاری:
نویسنده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انرژی باد | انرژی بادی چیست | wind energy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.